Makine
http://makine.anatolianrock.com
Makine Official Site
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

NacAdonis

Can UZUNALLI (Vokal & Media)

http://www.facebook.com/cnznll

CAN UZUNALLI, müziğe ilkokul döneminde piyano eğitimi alarak başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü Müzik Teknolojisi Programı’ndan mezun oldu.

Üniversite yıllarında kurduğu Somewheres isimli grubun davulculuk görevini üstlenirken aynı zamanda grubun bestelerini de yaptı. 2003 yılında vokalist olarak katıldığı In Progress isimli grupla müzik hayatına devam etti.

2006 yılında ise MAKiNE’nin kurucu üyelerinden biri olarak bu grupta birçok performansta yer aldı. 2010’da piyasaya çıkan MAKiNE - Makine isimli debut albümdeki tüm parçaların sözlerini yazdı, bestelerine katkıda bulundu.

Halen MAKiNE ile çalışmalarına devam etmekte ve kişisel şarkıları ile de uğraşmaktadır.Özgün AKAY (Gitar)

http://www.facebook.com/ozgunakay

Özgün Akay, 15 Nisan 1985’de İzmir’de doğdu. Müziğe 13 yaşında gitarla başladı. Sonraki yıllarda yan fülüt ve klavye ile tanıştı. Bu süreçte yeni müzikler ve edindiği kişisel deneyimlerle birlikte kendi müzikal kimliğinin temelini atmış oldu.

İlerleyen yıllarda Let It Flow çatısı altında 2006 çıkışlı «The Momentary Touches to the Depths» ve 2008 çıkışlı «Meanings» albümlerine imza attı.

2011 ağustos ayında MAKiNE'ye gitarist olarak dahil olan Özgün Akay, «Remains» adlı hayata dair temalardan oluşan kişisel bir albüm üzerinde çalışıyor ve aynı zamanda Let It Flow ile birlikte yeni albüm çalışmalarına devam ediyor.Çağdaş AKDOĞAN (Bas Gitar)

http://www.facebook.com/pages/Çağdaş-Akdoğan-Makine/116859981706252

1998'de babasının aldığı klasik gitar ile müziğe başladı.
Lise yıllarında LIL adlı grubun kurucuları arasında yer aldı.Ozan İNAM (Davul & Media)

http://www.facebook.com/OzanInamFan

20.10.1983'te doğdu. İlkokul döneminde vurmalı aletlere darbuka çalarak başladı,ortaokul döneminde elektronik müzikle ilgilenip Kuşadası Long Beach Disco'da Dj'lik yaptı. Sıkı bir elektronik müzik fanı olarak lise döneminde davula başladı (1998).

Kısa bir süre İzmir'de "Ayhan Öztoplu" ile çalıştı. Lisede kurduğu gruplarla üniversite şenliklerinde çalarak sahne tozu yuttu.

2003'te "DeTone"ye dahil oldu ve sürekli olarak İzmir barlarında sahne almaya başladı. İzmir'de "Umut Kaya", "Emre Aydın" ve "Ayşe Ertuğrul" gibi birçok isimle çalıştıktan sonra, 2004 yılında "In Progress" şimdiki adı ile "MAKiNE"ye dahil oldu.

2006'da 11.Roxy Müzik günlerinde MAKiNE ile 3.lük ve Yüxexes özel ödülünü aldı.

2007 baharında MAKiNE'nin debut albümünün pre-production sürecinde Kevin Moore ile çalışıp, 2009 yılında da master production ve davul kayıtlarında yer aldı.

2010 yaz sonunda Trip-Hop / Electronica türünde coverları ve görsel şovları ile Türkiye'de rastlanmayan performanslar sergileyen TelePOTik'e dahil oldu.

Davul: HANDMADE İsmail Ezel (CO Maple Custom)